Nagwintowany pręt ze zgrubionym zakończeniem

Parę minut temu postanowiłam, że podejmę wyzwanie stworzenia nowego cyklu wpisowego. Wymyśliłam, że wtorki będą dotyczyć designu przedmiotów użytkowych, czemu nie? Zdarzyło mi się już pisać, że uwielbiam projekty, które są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. I to ma być właśnie seria cotygodniowych zachwytów małymi rzeczami, które wyróżniają się na tle ‚zwykłości’. Wydaje mi się, że taki design stanowi największe wyzwanie – w końcu nie tak łatwo wymyślić koło na nowo.

Ale tym bardziej, kiedy odkrywam takie cuda, nie mogę wyjść ze zdumienia: jak to się stało, że nikt nie wpadł na to wcześniej? Nieszablonowe myślenie to klucz do sukcesu. Na przykład taka śruba – każdy z nas wkręcił już w życiu niejedną. Czy można taką śrubę uczynić niezwykłą? Można! Dokonało tego japońskie studio Yumakano.

Projektanci chcieli stworzyć przedmiot, który przyniesie ze sobą radość – zaskoczy, rozbawi i wzbudzi emocje przekraczające możliwości standardowej śruby (tak, zastanówmy się przez chwilę, ile uczuć wywołuje taka zwykła…). Moim zdaniem udało się znakomicie :]

Studio Yumakano screws 1

Studio Yumakano screws 2

Studio Yumakano screws 3

Studio Yumakano screws 4

Siedzę sobie i śmieję się do tego zdjęcia:

Studio Yumakano screws 5

via design-milk.com

A na deser – krótki film o śrubach:

Reklamy

2 thoughts on “Nagwintowany pręt ze zgrubionym zakończeniem

  1. Marysiu, bardzo fajny pomysł na cykl! Śrubki są najfajniejsze na świecie. Chciałam też przy okazji podziękować za wpis o książkach, bo łatwiej było mi odpowiedzieć na pytanie „Co Ci kupić w Hong-Kongu?”.

Wymerdaj komentarz ;D

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s