Narzędzie składające się z pęczka włosia osadzonego na trzonku

Estetycznym przełomem w moim życiu był moment, kiedy uświadomiłam sobie, że wcale nie muszę kupować pierwszych lepszych, byle praktycznych rzeczy. Wcześniej wydawało mi się, że ścierka to i tak tylko ścierka, czy głośnik to tylko głośnik. Tymczasem nagle okazało się, że właściwie wszystko może być i funkcjonalne, i ładne (lub co najmniej niebrzydkie). Tak, wiem, szok! Wystarczy trochę poszukać, poszperać i nagle okazuje się, że dobry design czyha wszędzie. A jeśli nawet trzeba kupić coś zwykłego (na przykład wtedy, kiedy lepsza wersja kosztuje trzy razy tyle…), to można to później samodzielnie przemalować, okleić czy owinąć. Nawet przy moich niewielkich zdolnościach manualnych.

Przyznaję, że teraz należę do ludzi, którzy są w stanie przepłacić za telefon czy garnek, byle tylko miał jeden z ich ulubionych kolorów. W końcu, niestety, nie wszystko pasuje na projekt zrób-to-sam. Tym bardziej zachwycam się, kiedy widzę wyjątkowe pomysły na pozornie proste i nudne przedmioty (od razu skojarzył mi się Miron Białoszewski i Szare eminencje zachwytu ;D). Chociażby pędzle:

Simon Laliberte Poilu 1

Zaprojektował je kanadyjski designer Simon Laliberté i wygrał dzięki nim (moim zdaniem w pełni zasłużenie) Pentawards 2013, międzynarodowy konkurs poświęcony projektowaniu opakowań. Nie tylko są zabawne, ale do tego i praktyczne! Kartonowe opakowanie łączy dwa pędzle, duży i mały, a do tego chroni przed kroplami farby resztę otoczenia, kiedy są już akurat brudne. Doskonałe! :D

Simon Laliberte Poilu 2

Simon Laliberte Poilu 3

Simon Laliberte Poilu 4

Simon Laliberte Poilu 5

Simon Laliberte Poilu 6

Simon Laliberte Poilu 7

via behance.net

Na deser mniej praktyczny, ale równie urzekający projekt Simona. Lody:

Deser 1

Deser 2

Deser 3

via behance.net

Reklamy

Wymerdaj komentarz ;D

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s