Państwo wyspiarskie w południowo-wschodniej Azji

Powracam z wielkiego lenistwa. Nie mam bynajmniej na myśli wakacji, o nie, po prostu zupełnie niespodziewanie przydarzył mi się czas zwany ‚nie chce mi się nic’. Dziś podjęłam próbę walki ;]

Żeby nie powodować zbytniego obciążenia umysłu, napiszę o czymś przyjemnym. A mianowicie – o dwóch produktach marki DEDON: Nestrest i Swingrest. Wiem, że do wspaniałości tych mebli przyczynia się w dużej mierze wspaniałe otoczenie widoczne na zdjęciach, ale mogłabym mieć takie huśtawko-łóżko choćby w zwyczajnym ogródku. Niestety swojego nie mam, a moi rodzice nie wyhodowali jeszcze drzewa, które by mnie na czymś takim utrzymało. Pozostaje mi czekać.

Historia producenta, odkryta przy okazji wyszukiwania odpowiednich zdjęć, również okazała się intrygująca. Na pomysł założenia firmy wpadł Bobby Dekeyser. W 1990 roku Bobby był obiecującym piłkarzem i tak się zdarzyło, że na skutek kontuzji wylądował w szpitalu. Swoją drogą – dostał w głowę, więc może to spowodowało chęć zmiany ścieżki kariery. W każdym razie, leżąc w szpitalnym łóżku doszedł do wniosku, że porzuca sport na rzecz uruchomienia firmy. Nie miał pojęcia, co będzie produkował – po prostu chciał zostać przedsiębiorcą i wraz z przyjaciółmi i rodziną tworzyć coś wyjątkowego.

Długo poszukiwali, aż okazało się, że ich najbardziej sensownym odkryciem jest materiał, nazwany właśnie DODEN. Giętki, wodoodporny, trwały i niebrzydki  – okazał się idealny na meble ogrodowe :]

Nestrest:

Dedon Nestrest 1

Dedon Nestrest 2

Dedon Nestrest 3

via dedon.de

Swingrest:

Dedon Swingrest 1

Dedon Swingrest 2

Dedon Swingrest 3

via dedon.de

Pierwsze meble powstawały na Filipinach, ponieważ właśnie tam Bobby odkrył specjalistów w dziedzinie ;] Dziś na jednej z wysp stoi hotel Dedon. Jeśli o mnie chodzi – wygląda na raj na ziemi. Tak smakowity, że dorzucam go na deser:

Dedon Island 1

Dedon Island 2

Dedon Island 3

via dedonisland.com

Reklamy

Wymerdaj komentarz ;D

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s