Ogół ludowej twórczości artystycznej

Szczerze mówiąc, słowo folklor w połączeniu z designem kojarzy mi się dosyć kiepsko – od razu wyobrażam sobie kolorowe koguty, wycinanki i dziwaczne hafty. Dlatego też, kiedy znalazłam się na stronie Shop Folklore, byłam sceptyczna. Niepotrzebnie! Tutaj folklor nie ma nic wspólnego z wymienionymi powyżej przedstawicielami kiczu.

Właściciele – Danielle i Rob Reid – sprzedają meble i domowe dodatki w swoim londyńskim sklepie oraz on-line. Stawiają na jakość, trwałość i solidne rzemiosło. Wszystkie produkty są tworzone z myślą o ekologii – część to przerobione antyki, inne powstały z materiałów pochodzących z recyklingu.

Założyciele konsekwentnie dbają o naturę, nie tylko w ramach produkcji. Stosują ekologiczne opakowania (w końcu i tak zostaną wyrzucone tuż po zakupie), segregują i przerabiają swoje śmieci, a do tego częścią swojego zysku wspierają przedsiębiorczość i zrównoważony rozwój w Indiach (poprzez organizację Shanti Microfinance).

Na początek – urokliwe wnętrze sklepu:

Zaprezentowane poniżej narzędzia wykonane są z kartonu (więcej o ich twórcy w ramach deseru)!

I moje ulubione produkty – szafa zbudowana ze zregenerowanych bukowych i dębowych desek podłogowych (The Cabinet by Hendzel + Hunt):

Stół stworzony z drewna odzyskanego z włoskiej fabryki marmuru, wypełniony corianem w trzech różnych kolorach, a do tego – podstawa i nogi z miedzianych rur (Verona Dining Table):

I jeszcze kilka ekologicznych lamp – Box Pendant:

Trash Me Table Lamp:

Photographer’s Tripod Lamp:

Jako wielbiciel tworzenia czegoś z pozornie niczego nie mogę nie docenić produktów Shop Folklore. Zaangażowanie godne uwagi!

Deser. Danielle i Rob zmartwili się ogromem kartonów, który pozostał po majowym otwarciu sklepu. W sukurs przyszedł Mark O’Brien, który tworzy z takich pozornych śmieci bardzo ciekawe obiekty (czuję, że jeszcze kiedyś o nim napiszę ;D). Z papierowych szczątków spreparował między innymi te oto buty, które można było wygrać dokonując zakupu w sklepie:

Wszystkie dzisiejsze zdjęcia pochodzą ze strony shopfolklore.com.

2 thoughts on “Ogół ludowej twórczości artystycznej

Wymerdaj komentarz ;D

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s