DIY for dummies: siedziska z oparciem na plecy

Jako wieloletni wynajmowacz mieszań, wrodzony esteta i osoba bez przerwy cierpiąca na niedobory na koncie mam wieczny dylemat: w co warto zainwestować w mieszkaniu, które nie jest moje? Pewne rzeczy da się znieść, inne tanio dokupić, ale często niestety męczymy się z jakimś obrzydlistwem, dochodząc do wniosku, że szkoda kasy na ulepszenia i zmiany. Rzecz jasna, dotyczy to zwłaszcza większych i droższych elementów.

Jako że w nowym lokum nie czekało na nas zbyt wiele mebli, chcąc nie chcąc, przywędrowały z nami dwa fotele. Należą do gatunku najtańszych ikeowych i wyglądają tak:

via ikea.pl

Musieliśmy dokonać masy innych zakupów i inwestycja w tak zwany wypoczynek zeszła na dalszy plan. Ale coś zrobić należało. Najsensowniejszą opcją wydała się zmiana obicia, z brudno-obleśno-białego na coś żywszego. Przeszukałam calutki internet, usiłując znaleźć jakieś sensowne wzory, ale ostatecznie współczynnik ceny do jakości zasugerował po raz kolejny coś z Ikei:

via ikea.pl

Tytuł wpisu tradycyjnie zawiera dopisek for dummies, ale przyznaję, tym razem to nie była taka łatwa sprawa. Polecam mamy oblatane w maszynach do szycia lub osiedlowych pijaczko-tapicerów (zawsze znajdzie się jakiś w okolicy). Myślę, że gdybym ja się za to zabrała, doszłoby do nieodwracalnych uszczerbków w materiale i na moim zdrowiu.

Ostateczny efekt wygląda następująco:

Fotele w takiej postaci nie budzą już mojej odrazy. Pozostał zakup kanapy. Znów najekonomiczniej wypadła Ikea i sofa Norrdal Emarp. Wprawdzie obecnie nie jest dostępna w sklepach, ale można ją wynaleźć na Allegro. Na koniec – kilka poduszek i, że tak powiem, jesteśmy w domu – gotowe!

Wyliczenia:

1) Dwa fotele Pello, Ikea – 99,99 zł za sztukę,

2) 2 metry tkaniny Annamoa (zielona), Ikea – 19,99 zł za metr,

3) Kanapa Norrdal Emarp, Allegro – 349,99 zł,

4) Poduszka, Jysk – 12,99 zł za sztukę.

Całkowity koszt tego całkiem sympatycznego, młodzieżowego zestawu wypoczynkowego – 628,92 zł. Dorzucamy do tego jakiś stolik (na przykład tradycyjny ikeowy Lack za 19,99 – 39,99 zł) i mamy salon za mniej niż tysiaka!

Przyznaję, nie przepadam za Ikeą. Przede wszystkim dlatego, że nie lubię mieć w domu tego, co wszyscy. Ale cóż, nie ukrywam, zakupy w niej ratują mój portfel. W przypadku wynajmowanego mieszkania ten czynnik wygrywa. Poza tym – jak przystało na aspirującego designera – lubię kombinować, jak nadać tym rzeczom mój własny charakter. Mam jeszcze kilka pomysłów w zanadrzu i nie zawaham się ich zademonstrować.

Na deser – dla porównania – przykładowy komplet wypoczynkowy z Allegro w podobnej cenie:

via Allegro.pl

Wymerdaj komentarz ;D

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s