Uwaga! Wpis nie jest przeznaczony dla miłośników jamników!
Pod jednym z ostatnich wpisów niezawodny Riddler zaproponował temat parówki w designie. Postanowiłam nieco zmodyfikować zadanie i skupić się na czymś, co przypomina parówkę bardziej niż sama parówka – na jamniku. Jamnik, jaki jest, każdy widzi. Moim zdaniem dosyć brzydki. Może dlatego, że sama nie jestem ani długa, ani chuda ;]
W każdym razie, za rasą jamniczą zdecydowanie nie przepadam, chodzące kiełbasy nigdy nie wzbudzały we mnie sympatii. Podchodząc do tego wpisu miałam już w głowie jeden gotowy przykład – serię tapet i tkanin Lisy Bengtsson. Przyznaję, choć niechętnie, że w tym przypadku projektantce udało się zademonstrować jamnika w niezwykle pochlebny sposób – wydaje się nawet sympatyczny. To pewnie dzięki temu, że przedstawiła jego front, a nie dłuuugi bok.
via example.pl
Kilka innych przykładów zastosowania jamników we wnętrzach:
Dla zachęconych – jamniki z rodzimego podwórka – gotowe do zamówienia ;] Moim zdaniem te artefakty dowodzą tylko, że nie warto inwestować w tę rasę…
Figurka dekoracyjna Jamnik Zielony, 2190 zł (taaa…), 9design.pl
Pufa Jamnik, 980 zł (no comment), ihatedesign.shoper.pl
I deser – projekt stworzony przez Ellen Heilmann we współpracy z Kathrin Schumacher. Jamnik do zabawy, ma przygotować dzieci do posiadania psa z krwi i kości. Nie wiem, jakie dziecko da się na to nabrać.
Pytanie konkursowe dla psiarzy: który z poniższych psów to jamnik? ;D
via artifakt.pl
Chcę powiedzieć, że pan W. miał kiedyś najfajniejszą jamniczkę na świecie :) także jesteśmy fanami (mimo że wcześniej za jamniorami nie przepadałam, więc i dla Ciebie jest nadzieja) :P
Ale skoro miał i już nie ma, to gdzież jest nadzieja? ;P