Dom w budynku przeznaczonym do celów kultu

Transformacja kościoła w dom może budzić z oczywistych względów kontrowersje. Nie jestem przekonana, czy w Polsce takie pomysły spotkałyby się z pozytywnymi reakcjami. Tymczasem moim zdaniem taki budynek ma ogromny potencjał – przestrzenny, wysoki (antresole, mmm!) i pełen niezwykłego klimatu. Taka powierzchnia musi być niesamowitym wyzwaniem dla projektantów.

Pokościelne domy idealnie wpisują się w moje ostatnie preferencje – dużo bieli stanowi idealne tło dla barwnych mebli i dodatków. Mam tylko jedno zastrzeżenie – czułabym się dosyć  niekomfortowo mając zamiast okien witraże ze świętymi. Jedno z poniższych zdjęć demonstruje właśnie taki przykład – święci obserwują właścicieli korzystających z wanny. To już dla mnie zbyt dziwne.

via e-mieszkanie.pl

via e-mieszkanie.pl

via dornob.com

via victoriadelgadogarayua.wordpress.com

via dornob.com

via whitezine.com

W ramach deseru skupię się na australijskim przykładzie domu w kościele. Na pierwszy rzut oka nie widać, że była to kiedyś świątynia – ze względu na stosunkowo niską wysokość i nowoczesną dobudowę. Mimo to nie mogłam się powstrzymać przed zamieszczeniem tych zdjęć – ten dom jest po prostu boski!

via luxinteriordesigns.com & asiainterior.net

Reklamy

Wymerdaj komentarz ;D

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s