Jajo

Może to przez wczorajszy wpis o majonezie, a może przez nadchodzącą Wielkanoc. Może wpływ miała też usłyszana wczoraj tragiczna historia odchudzającej się dziewczyny, która może jeść jedno jajo tygodniowo i celebruje ten moment z wielką nabożnością. Nieważne. Ważne, że inspiracją jest dziś jajo.

Nie mogłam sobie odmówić pokazania na wstępie kultowego Egg Chair. Marzę o właśnie takim, jasnoniebieskim. Mimo, że wzór ma już ponad 50 lat, nadal zachwyca. Ponoć kilka egzemplarzy Egg Chair stoi nawet w kopenhaskim McDonald’s (co też specjalnie nie dziwi, bo Skandynawowie są znani z miłości do designu we wszystkich jego przejawach).

Do dziś nie miałam pojęcia, że projektant Egg Chair, Arne Jacobsen, stworzył też analogiczną sofę. Niestety, nie zyskała sławy równej fotelowi, głównie ze względu na bardzo złożony proces produkcji (i co za tym idzie, wysoką cenę – 60,000 USD). A szkoda.

via retrofurnish.com

via flickr.com

Poniższy wynalazek to łóżko, które według producenta oferuje użytkownikowi terapię światłem, kolorem i dźwiękiem. A materac robi masaż! Projekt jest godny uwagi tym bardziej, że współtwórcą idei jest Polka, Agnieszka Bernacka.

via dedicatedhouse.com

Ta jajowata budowla to domek, który zawiera w sobie nawet łazienkę i kuchnię. Wyprodukowany z poliestru!

via beautifullife.info

via thedesigninspiration.com

Rewrite jest wyjątkowym biurkiem, które odgradza użytkownika od zewnętrznych dystraktorów. Inspirowane jajem, i to nie byle jakim, bo jajem dinozaura.

via elitechoice.org

Opływowa wanna. Mmm.

via freshome.com

Na koniec stół niczym sadzone jajo. Moim zdaniem to trochę zbyt dosłowna inspiracja… Już nie mówiąc o tym, że pewnie stale zwiększa łaknienie.

via interiorshowoff.com

Reklamy

One thought on “Jajo

Wymerdaj komentarz ;D

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s